Anadolu Jet Yiyecek İçecek Hizmetleri

Anadolu Jet müşteri memnuniyeti için uçuşlarda sağladığı fiyat avantajlarının yanında uçuş sırasında sunduğu hizmetlerle de adından söz ettiren bir firmadır ve yükselişini devam ettirmektedir. Uçakta yeme – içme talebini bilet alırken belirtmek gerekmektedir. Kısa uçak yolculuklarında Anadolu Jet’in servisinde genellikle sandviç ve kek bulunmakla birlikte içecek sınırlaması yoktur. Uzun uçak yolcuğunda bilet alırken yemek tercihi belirtilip ona göre hizmet sunulmaktadır. Uçaklarda yeme içme servisleri 2 veya üç saate bir yapılırken kısa mesafeli uçuşlarda kemerlerin açılması ile servis hizmeti başlamaktadır.

Uçaklarda sunulan yemekler uçuş süresine, uçuş sınıfına ve alternatif seçeneklerine göre farklıdır. Uzun süreli uçuşlarda yapılan yiyecek – içecek servisleri ile kısa süresi uçuşlardaki servisler aynı değildir. Örneğin bir saatlik yolculuk ile altı saatlik yolculuk hizmet ve ikramları farklıdır. Hava yollarının çoğu yemek servisinde ücret talebi olmamaktadır. Uluslararası uçuş kurallarına göre her yolcunun isteği farklı olduğu için, yiyecek ve içecek uzmanları çalıştırma durumu söz konusudur. Müşterilerden gelen özel yemek tercihlerini bilet alırken bildirmek zorundadırlar. Bu şekilde hem karışıklık sağlanmamış hem müşteri memnuniyeti göz önüne alınmış olmaktadır. Yemek seçimini sağlayan firmalar genellikle yemek servisi için ek ücret talep eden firmalardır. Yemeklere veya baharatlara alerjisi olan yolcuların bu durumu en az 24 saat önce hava yolu şirketine bildirmeleri gerekmektedir.


• Olağanüstü haller dışında iptal edilen uçuşlarda.
• Biletin tekrar satışından dolayı uçuğa binememe durumunda.
• Planlanan uçuşun iptal edildiği takdirde en az iki hafta önce haberdar edilmediği takdirde.
• Güzergah değişikliği teklif edilmeden yapıldığında.
• Hareket saatinden en fazla iki saat önce uçağın kalkması durumunda.
• Varış saatinin habersiz bir şekilde dört saat uzatılması halinde.
Yolcuların tazminat talep etme hakları bulunmaktadır.
Meteorolojik şartlardan dolayı, doğal afetler sebebiyle, güvenlik riskleri dolayısıyla, uçuş emniyet aksaklıkları durumunda, siyasi bunalımlar nedeniyle grev veya eylem dolayısıyla geciktirilen uçuşlarda tazminat ödemesi yapılmamaktadır. Anadolujet Yiyecek ve içecek servisinin hizmet kalitesinin uluslar arası kaliteli olduğu bilinmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir