Akdeniz’de tatil için bilet fırsatları

Akdeniz Bölgesi Tatil turizmi denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen bölgelerden biri olmakla birlikte yaz mevsimi başta olmak üzere neredeyse her mevsimde yoğun yerli ve yabancı turist akımına uğramaktadır. Bölgenin sahil şeridi, masmavi denizleri, yemyeşil doğası gibi saymakla bitmeyecek doğal güzelliklerinin yanında tarihi güzellikleri ve Akdeniz yemekleri de ziyaretçileri Akdeniz’de Tatil İçin bölgeye çekmekte ve tatilciler için uygun Bilet Fırsatları yaratmaktadır.

Akdeniz bölgesinin en gözde ve popüler şehirlerinden olan Antalya, Mersin, Adana ve Hatay gibi şehirler ziyaretçilerini birçok açıdan büyülemekte ve unutulmayacak bir tatil yaşatmaktadır. Adana ve Hatay gibi şehirlerde hayatınızda yediğiniz en lezzetli yöresel yemekleri tadabilir ayrıca bölgenin multi kültürel ve etnik yapısına yakından şahit olabilirsiniz. Asırlar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu bölgede tarihi eserlerin sayıları da azımsanmayacak kadar fazla olduğundan arkeoloji meraklıları için de ideal bir rotadır. Akla mavi bayraklı sahil dendiğinde ilk gelen yer olan Kemer ise görenlere unutamayacakları bir keyif yaşatmaktadır. Çok lüks ya da orta fiyatlı her türlü otel, pansiyon gibi seçenekleri içinde barındıran Antalya turistik ilçeleriyle yerli ve özellikle yabancı turistlerin de ilgisini çekmektedir. Alanya, Kemer, Side, Belek, Manavgat, Kaş, Finike gibi birçok tatil merkezini içinde bulunduran bu güzide şehir aynı zamanda çok canlı bir şehir olmasıyla her türlü imkânı içinde barındırmaktadır.

Antalya Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunmaktadır ve havaalanından merkeze hareket eden birçok otobüs, özel servis, taksi ya da araç kiralama seçenekleri bulunmaktadır. Antalya Havaalanı Avrupa’nın en yoğun 15. Havaalanı olmakla birlikte; havaalanında üç adet pist, bir iç hatlar ve iki dış hatlar terminali bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında yabancı yolcuların da sayısının artmasıyla Antalya Havaalanı yoğun bir döneme girmekte olup sefer sayıları ve Avrupa’ya direkt uçuş imkânları artmaktadır. Özellikle gurbetçi vatandaşların yoğun olarak yaşadıkları ve yabancı turistlerin de yaz aylarında gelmekte olduğu Berlin, Düsseldorf, Münih, Frankfurt, Amsterdam, Viyana gibi Avrupa şehirlerinden direkt uçuşlar Antalya Havaalanına yapılabilmekted

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir